NAUDI підбила підсумки 2024 року та визначила стратегічні плани на 2025-й

NAUDI підбила підсумки 2024 року та визначила стратегічні плани на 2025-й

NAUDI підбила підсумки 2024 року та визначила стратегічні плани на 2025-й
Новини

NAUDI підбила підсумки 2024 року та визначила стратегічні плани на 2025-й

Національна асоціація оборонної промисловості України (NAUDI) провела підсумкову зустріч із представниками компаній-членів Асоціації. Серед почесних гостей були представники банківського сектору, а також військові аташе США і Німеччини.
Учасники заходу підсумували ключові досягнення галузі за 2024 рік та окреслили виклики та подальші перспективи роботи оборонно-промислового комплексу у 2025 році.
Голова NAUDI Сергій Пашинський під час вступної промови привітав гостей із різдвяними та новорічними святами та підкреслив системну роботу Асоціації для посилення спроможностей як Сил Оборони, так і вітчизняного ОПК:
"Ми як Асоціація в постійному діалозі з органами влади, ініціюємо зміни, які посилять ОПК — мова йде й про законодавчі та підзаконні акти, що регулюють діяльність ОПК, і про пошук порозуміння з профільними міністерствами. Ми формуємо нові принципи взаємодії з державою, і саме від нас залежить, чи стануть державні рішення ефективними, прозорими та справедливими. Ми робимо все можливе і навіть неможливе, аби вирішити нагальні проблеми галузі та забезпечити подальше зміцнення і розвиток приватного оборонного сектору."
Голова NAUDI підкреслив що у 2024 році:
* За попередніми оцінками сумарний обсяг реалізації продукції членами Асоціації порівняно з 2023 роком збільшився у півтора раза.
* Членами NAUDI стали 36 нових компаній, що збільшило кількість учасників до 84.
За словами Сергія Пашинського, у 2024 році NAUDI зосередилася на налагоджені прямих контактів з урядами та представництвами країн — партнерів, а саме: США, Німеччини, Данії, Швеції, Фінляндії, Норвегії, Польщі, Чехії, а також напряму з Європейською комісією, Європейською службою зовнішніх дій, Європейським оборонним агенством, провідними світовими виробниками озброєння та військової техніки.
Ключове завдання – забезпечення фінансування закупівель для потреб Сил Оборони України коштом наших союзників.
Серед головних досягнень підприємств NAUDI, — запуск програм серійного виробництва сучасних систем озброєння, що відповідають актуальним викликам війни.
На фронті вже активно завдають втрат агресорові нові системи оборони вітчизняного виробництва: модернізовані БпЛА та FPV-дрони, створені відповідно до потреб Сил Оборони України. Підприємства Асоціації виготовляють найсучасніші бронеавтомобілі з інтегрованим 30-мм бойовим модулем.
В серію пішли нові й модернізовані засоби радіоелектронної боротьби, мобільні пункти управління, започаткували проєкти з виробництва дефіцитних артилерійських пострілів. Виробляються високоякісні міни калібрів 80 і 120 мм, кулеметні набої великого калібру, оптичні прилади різного призначення, мобільні майстерні для польового ремонту техніки.
Фактично йдеться про всю номенклатуру вкрай необхідного для фронту озброєння, виготовленого, на жаль, без державної підтримки на його розробку силами та коштом підприємств недержавного сектора ОПК.
Також за 2024 NAUDI брала участь у шести міжнародних виставках — «MSPO-2024» у Кельце (Польща), «EUROSATORY 2024» у Парижі (Франція), «DSA 2024» в Куала Лумпур (Малайзія), «ADEX-2024» у Баку (Азербайджан), «World Defense Show» (Саудівська Аравія, Ріяд), «SAHA EXPO-2024» у Стамбулі (Туреччина), а також в українській «Security 2.0» у Києві (Україна).
Також важливим досягненням у рамках вирішення кадрового дефіциту в ОПК став запуск пілотного проєкта щодо підготовки спеціалістів із Київським політехнічним інститутом імені Сікорського. Проєкт сприятиме розвитку дуальної освіти, яка дозволить студентам поєднувати навчання з практикою на підприємствах.
Попередній
Український оборонно-промисловий комплекс у період війни: виклики, трансформація та нові можливості